Αστήρ Μελισσοχωρίου - Λάρισα 88, Β' ΕΠΣΛ, 1ος Όμιλ, 3η Αγων., 01-11-2011

Γήπεδο : Μελισσοχωρίου
Διαιτητές : Ζαχαρός - Αθανασούλας - Κουκλωμένος
Σκορ : 3 - 2

Σε ένα ματς με πλούσιες συγκινήσεις και ενα δραματικό φινάλε το Μελισσοχώρι επικράτησε την Λάρισα 88. Το πρώτο ημιχρόνιο ήταν αδιάφορο, μπαίνοντας όμως στο 2ο οι γηπεδούχοι σημείωσαν 2 τέρματα σε λίγα λεπτά και φάνηκε να καθαρίζουν το ματς... Αργότερα όμως μείναν με 10 παίκτες λόγω ανόητης αποβολής του τερματοφύλακα τους και έτσι στην συνέχεια οι εμπειρότεροι παίκτες της Λάρισας 88 κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 91'' σε 2-2. Στην συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι με εκτέλεση φάουλ σχεδόν από το κέντρο και έπειτα από ολέθριο λάθος του τερματοφύλακα της Λάρισας 88 βάλανε τον 3ο γκολ και ξέσπασαν σε έξαλλους πανηγυρισμούς

Υ.Γ. --> πολύ νεανική η ομάδα του Μελισσοχωρίου, καθώς οι έφηβες παίκτες αποδεικνύουν το ταλέντο τους , αποτελεί πρότυπο για πολλές ομάδες του νομού