Πελασγιώτις Λάρισας - Ομόνοια Λάρισας, Β Ερασ. 1oς Όμιλ. 29-10-2011

Γήπεδο : Θεσσαλικό
Διαιτητές : Λάκης - Οικονομίδης - Σκέτος
Σκορ : 2-3

Ένας αγώνας που τα είχε στην κυριολεξία όλα, αγγλικό σκορ, εντυπωσιακότατα γκολ, πολλή γκρίνια, νευρα, διακοπή, τραυματισμούς και αρκετό ενδιαφέρον... Ματς με ανατροπές που δεν ήξερες ποιος θα
ειναι ο τελικος νικητης...ένα παιχίδι που το απόλαυσα...

Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2011

Ολυμπιάδα Λάρισας - Παναθλητικός Συκεών, Α2 Βορρά, 2η Αγων, 21-10-2011

Για την 2η αγωνιστική του βορρείου ομίλου της Α2 Γυναικών η Ολυμπιάδα υποδέχθηκε την φιλόδοξη ομάδα του Παναθλητικού. Οι παίκτριες της κ. Γεωργοπούλου πάλεψαν το παιχνίδι και ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το 4ο δεκάλεπτο όπου εκεί οι φιλοξενούμενες πάτησαν γκάζι και με ένα σερί καθάρισαν το ματς...
Επόμενο παιχνίδι αυτό με τους Τιτάνες Δράμας και πάλι εντός έδρας

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
15-20, 34-39, 46-56, 58-76
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Γεωργοπούλου): Νταουντάκη, Καψοκόλη 12, Διμήρη, Αγαγιώτου 2, Κυριτσάκα 21 (1), Παπαθωμά, Σκαρλή 6, Σολωμού 13 (1), Μαγδαλιανίδου 2, Μάνθου 2.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Σαμαρά 10, Αναστασιάδου, Ιγναντίου 6, Κυριακού 10, Τσαμπέρη, Χαιριστιανίδου 20, Ταρπάγκου 15, Μπουσινάκη 19, Γιαρένη 6, Γερμανλή

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΥΛΙΚΌ ΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΕΣ ΦΑΣΕΙΣ

Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2011

Ανθούπολη Λάρισας - Ηρακλής Λάρισας, Β' Ερασ, 2ος Όμιλ, 6η Αγων, 16-10-2011

Γήπεδο : Ανθούπολης
Διαιτητές : Τσιοφλίκη - Παπαδημητρίου Χρ. - Πίπη
Σκορ: 1 - 2

Ένα ωραίο παιχνίδι με αρκετό κόσμο στην σίτα διεξήχθη στην ανθούπολη με τις δυο ομάδες να προσπαθούν για το καλύτερο... ο Ηρακλής μπήκε πιο δυνατά και προηγήθηκε, στην συνέχεια έκανε κοιλιά στην απόδοση του αλλα οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να το εκμεταλευτούν. Το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν ήταν να μειώσουν στο τέλος σε 1-2 και να προσφέρουν πολύ αγωνία στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης

Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2011

Α.Ο. Πελασγιώτις Λάρισας - Α.Ε Ενωση Μελίας, Β' Ερασ. 1ος Όμιλ. 5η Αγων. 15-10-2011

Διαιτητές : Γιάντσης - Σταπέρνας - Χρηστίδη
Σκορ : 1 - 2

Σε ένα ωραίο παιχνίδι που διεξήχθη σε βαρύ αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες προσπάθησαν να κυριαρχήσουν και το τελικό σφύριγμα βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους... στο παιχνίδι υπήρχε μια μόνικη γκρίνια, μουρμούρα και αδικαιολόγητα νεύρα και ήταν το μοναδικό μελανό σημείο της αναμετρησης

Ιατρός : Κουτής

Σε ένα αγώνα με απρόβλεπτο αποτέλεσμα μιας και οι δύο ομάδες χάσανε ευκαιρίες να πάρουν το παιχνίδι, ο Αετός κατάφερε τελικά να πάρει τους 3 βαθμούς, όταν στο δεύτερο ημιχρόνιο ανέβασε λίγο την απόδοση του, και χάρη και στην αστοχία των παικτών του Πλατυκάμπου που αν και είχαν ευκαιρίες να προηγηθούν τις απώλεσαν. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ στο φινάλε αλλά ήταν πλέον αργά.

Υ.Γ. --> Ειλικρινά δεν χορταίνω το γήπεδο του Μακρυχωρίου, η τοποθεσία , ο αγωνιστικός χώρος είναι όλα άψογα, νιώθεις ότι πράγματι βρίσκεσαι σε ποδοσφαιρικό γήπεδο.

Πέμπτη 13 Οκτωβρίου 2011

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων - Αστραπή Νέας Πολιτείας, Β' Ερασ. 1ος Όμιλ. 4η Αγων. 09-10-2011 (Φώτο+Βίντεο)

Γήπεδο : Αγ. Αναργύρων
Διαιτητές : Τσιτσανούδης - Τσαπράζης - Αθανασούλας
Σκορ : 3 - 1

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε βαρύ αγωνιστικό χώρο οι 2 ομάδες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα, έχασαν πολλές κλασικές ευκαιρίες εκατέρωθεν για να πάρουν το παιχνίδι, οι γηπεδούχοι όμως ήταν πιο ψύχραιμοι στην τελική προσπάθεια και επικράτησαν με 3 - 1. Ήταν ένα παιχνίδι αντάξιο της βαθμολογίας των 2 ομάδων.

Y.Γ. --> 2 γκολ σπάνιας ομορφιάς σημειωθηκαν χθες, το πρώτο και για τις δυο ομάδες ήταν απλά υπέροχα

Υ.Γ. 2 --> το κλασσικό τελετουργικό της ομάδας του Ατρομήτου πριν την έναρξη καθε παιχνιδιού

Κυριακή 9 Οκτωβρίου 2011

Α.Ο. Νίκη Νίκης - Α.Ο. Δόξα Ραχούλας, Β' ΕΠΣΛ, 1ος Ομιλ, 3η Αγων, 02-11-2011

Γήπεδο : Αρμενίου
Διαιτητές : Τζιόλας - Ρεντόπουλος - Αγγελούλης

Σε ένα ματς με ανατροπή (διπλό στο ημίχρονο) η ομάδα της Ραχούλας μπήκε πιο δυνατά και προηγήθηκε γρήγορα στο σκορ. Παρόλα αυτά σταδιακά ανέβασε την απόδοση της και κυρίως στο 2ο ημιχρόνιο επικράτησε της αντιπάλου της.

το διαιτητικό τριο και οι αρχηγοί στην έναρξη

Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2011

Α.Ο. Φλόγα Ευαγγελισμού - Α.Ο. Καλαρρυτινών, Γ' ΕΠΣΛ, 3ος Όμιλ. 1η Αγων. 02-10-2011 (φωτο+βιντεο)

Γήπεδο : Ελάτειας (Στέλιου Ζιάκα)
Διαιτητές : Τσαμπας - Καραμούστος - Καρβουνιάρης
Σκορ : 2 - 3

Σε ένα παιχνίδι με πολλές ανατροπές, 3 πέναλντυ (τα 2 εύστοχα) και αρκετές φάσεις μπροστά στις 2 εστίες οι φιλοξενούμενοι φύγανε τελικά με την ευχαρίστηση του διπλού...

Υ.Γ.---> Σαν την ατμόσφαιρα σε αγώνα Γ' Κατηγορίας σε χωριό, απλά δεν έχει, η χαρά και η ουσία του ποδοσφαίρου...

Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2011

Αστήρ Μελισσοχωρίου - Λάρισα 88, Β' ΕΠΣΛ, 1ος Όμιλ, 3η Αγων., 01-11-2011

Γήπεδο : Μελισσοχωρίου
Διαιτητές : Ζαχαρός - Αθανασούλας - Κουκλωμένος
Σκορ : 3 - 2

Σε ένα ματς με πλούσιες συγκινήσεις και ενα δραματικό φινάλε το Μελισσοχώρι επικράτησε την Λάρισα 88. Το πρώτο ημιχρόνιο ήταν αδιάφορο, μπαίνοντας όμως στο 2ο οι γηπεδούχοι σημείωσαν 2 τέρματα σε λίγα λεπτά και φάνηκε να καθαρίζουν το ματς... Αργότερα όμως μείναν με 10 παίκτες λόγω ανόητης αποβολής του τερματοφύλακα τους και έτσι στην συνέχεια οι εμπειρότεροι παίκτες της Λάρισας 88 κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 91'' σε 2-2. Στην συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι με εκτέλεση φάουλ σχεδόν από το κέντρο και έπειτα από ολέθριο λάθος του τερματοφύλακα της Λάρισας 88 βάλανε τον 3ο γκολ και ξέσπασαν σε έξαλλους πανηγυρισμούς

Υ.Γ. --> πολύ νεανική η ομάδα του Μελισσοχωρίου, καθώς οι έφηβες παίκτες αποδεικνύουν το ταλέντο τους , αποτελεί πρότυπο για πολλές ομάδες του νομού

Τρίτη 4 Οκτωβρίου 2011

Μαχητής Τερψιθέας - Φιλοκτοίτης Μελιβοίας, 24-09-2011, Α' ΕΠΣΛ, 2η Αγων.

Γήπεδο : Τερψιθέας
Διαιτητές : Αναστασιου Ηλ - Λάκης - Καρακώστας
Σκορ : 1-0

Σε έναν αγώνα με καλό θέαμα η Τερψιθέα επικράτησε με 1-0 του αξιόμαχου Φιλοκτοίτη. Ο αγώνας διακατέχονταν καθ'όλη την διάρκεια του απο μια ανεξήγητη ένταση και νευράκια που εκδηλώθηκαν στο ημίχρονο και στο τέλος του αγώνα...